CMS Honor Roll

  • CMS Honor Roll

    Quarter 2 Academic All-Stars 4.0 GPA

    6th Grade
    Abigail Decker, Blake Kurth, Cade Kurth, Charlee Nelsen, Anikka Schweitzer, Owen Zawacki

    7th Grade
    Ava Bindl, Gemma Brisky, Dane David, Rhys Delfosse, Molly Elske, Payton Engen, Michael Hajewski, Brailey Kosterman, Teresa Mason, Ariana Mobry, Max Pederson, Gavin Schluter

    8th Grade
    Josee Downing, Elias Freund, Elliott Garton, Ethan Israeli, Matthew Jacobson, Maddox Klossner, Quinn Meyer, Jordan Moorad, Taylor Nack, Gavin Price, Evangeline Rasmussen, Sophia Rose-Fogarty, Ava Schmied, Gavin Schultz, Arianna Tindell, Aubrey Uebelacker, Maybelline Vieau

     

    Quarter 2 High Honor Roll - 3.75 to 3.99

    6th Grade
    Oscar DeJesus Allen, Blake Errthum, Mason Ewing, Adeline Freund, Mia Hellpap, Brianna Henn, Dane Laufenberg, Zoey Lenz, Iris Lopez, Leila Morgan, Christina Pingel, Willa Roberts, Olivia Schwoerer, Eleazar Selgrad, Leeim Starker, Kayla Sullivan, Brayson Tuschen, Wyatt Young, Mason Yuds

    7th Grade
    Sydney Achterberg, Ana Coello Tindell, Carson Erdmann, Natalie Haynes, Brooklynn Jones, Vivian Lawson, Shepard Noe, Crystal Purdy, Liam Riese, Addison Salisbury, Jazmin Santos Romero, Ryan Skemp, Madeline Spies, Ariana Stark, Christopher Tracy, Claire White

    8th Grade
    Dexter Agnew, Cashton Atkins, Rachel Barnes, Grady Corrado, Pedro DeJesus, Finnley Deminsky, Janae Henderson, Xandra Kauth, Andrew Lang, Alexander Lenz, Jordyn McNicol, Isabelle Niehoff, Isabell Purvis, Jackson Roelke, Kensley Sullivan, Izabella Zobal

     

    Quarter 2 Honor Roll - 3.00 to 3.74

    6th Grade
    Cyril Anderson, Addelyn Aquila, Camden Atkins, Gavin Bloom, Daniel Blumenthal, Burton Bohrmueller, Greysen Buckingham, Brook-Lynn Carne, Natalie Clark, Alia Clevenger, Amy Dykstra, Jace Eastman, Brady Galston, Grady Garton, Simon Green, Andrea Herrick, Isaac Jischkowsky, Sophie Kamps, Aiden Kissane, Emma Lanzhammer, Cayson Moore, Stefany Moreno, Bryson Orange, Rosey Perez-Martinez, Amelia Rose, Hunter Schmied, Noelle Schulenburg, Damian Smith, Brody Spellman, Oliver Sweet, Noah Uebelacker, Xavier Van de Casteele

    7th Grade
    Quinn Adams, McKayla Anderson, Hailey Bisbee, Hope Bracken, Kayser Chicola, Josephine Damico, Anika Dixon, Addison Elder, Dyana Garcia Perez, Hallie Graffin, Stella Hetrick-Chapman, Avery Kochaver, Brian Krigbaum, Brody Lewke, Thomas Maier, Kolton Meister, Alan Meyo Alcantara, Ella Newcomb, Logan Priem, Jameson Sampson, Hayden Smith, Gracin Steckel, Carly Thom, Trey Thomas, Trey Zimdars

    8th Grade
    Delaney Baerwolf, Mason Bruss, Ava Derouin, Justin Flores, Gavin Furlong, Korbyn Gingles, Shelby Gmeinder, Owen Isensee, Makayla Jischkowsky, Landon Knight, Madyson Kuehn, Makayla Kuehn, Jackson Lange, Brendan Luey, Hudson Morschauser, Athena Mulcahy, Isaiah Olds, Nellie Olson, Daisi Perez, Xavier Rynders, Zoe Schmidt, Kael Schonscheck, Karissa Schwoerer, Natalee Sowieja, Annabelle Strenz, Jaydon Sweeney, Chloe Swenson, Ben Towne, Emily Verhey, Landen Wiersma, Grace Young